Servis a údržba

Záručný aj pozáručný servis, pravidelná údržba. Teda cesta k dlhej životnosti klimatizácie.

Prajeme si, aby Vám naša klíma dobre slúžila čo najdlhšiu dobu. Preto sa okrem samotnej inštalácie klimatizácie zaoberáme aj ich servisom a údržbou, teda čistením, doplňovaním a nastavovaním.

Výkon a životnosť klimatizácie ovplyvňuje predovšetkým čistota. Pokiaľ je zariadenie zanesené nečistotami, dochádza jednak k zníženiu prenosu tepla (v praxi teda nižšiemu výkonu chladenia), ale najmä k vyššiemu tlaku v klimatizačnom okruhu, čo vedie k zaťaženiu kompresora. Jeho dlhodobé preťažovanie potom môže spôsobiť aj nefunkčnosť zariadenia.

Pravidelný servis a údržba sa teda určite oplatí. Okrem týchto aspektov vedie čistá klimatizácia k nižšej spotrebe elektrickej energie.

No a to najdôležitejšie nakoniec. Pravidelne čistená a udržiavaná klimatizácia v sebe nedrží baktérie a ďalšie látky, ktoré spôsobujú nezdravé prostredie. Jedná sa teda o jeden z hlavných faktorov prevencie ochorení. Ich riziko totiž pri prevádzke zanesených a znečistených klimatizácií celkom významne narastá.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz

    Prihláste sa prosím znovu

    Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

    Ďakujeme za pochopenie.

    Prihlásenie